free css templates

 

5 trików, dzięki którym optycznie powiększysz swoją kuchnię

meble kuchenne

Wydaje Ci się, że Twoja mała kuchnia nie ma w sobie aranżacyjnego potencjału? Dziś udowodnimy, że jest zupełnie inaczej. Wiedz, że wystarczy zastosować kilka sprawdzonych trików, które optycznie powiększają przestrzeń. Dzięki nim sprawisz, ze kuchnia będzie wydawać się przestronniejsza, a przy tym zyska na codziennej funkcjonalności. Oto pięć naszych pomysłów, które powinieneś wypróbować.

Jasna kolorystyka - klucz do przestronności

Wybór odpowiedniej kolorystyki to jeden z najważniejszych aspektów aranżacji wnętrza. Jasne kolory, takie jak biel, beż czy jasny szary, sprawią, że kuchnia będzie wydawać się większa i bardziej przestronna. Warto zastosować je zarówno na ścianach, jak i meblach oraz dodatkach. Należy przy tym unikać ciemnych barw oraz kontrastów, które mogą optycznie zmniejszyć przestrzeń. Wiedz jednak, że nie musisz przy tym rezygnować z ulubionych odcieni - wystarczy dodać do nich akcenty w jaśniejszych tonacjach.

Lakierowane fronty meblowe – powierzchnie odbijające światło

Lakierowane fronty meblowe to kolejny sposób na optyczne powiększenie kuchni. Ich połysk odbija światło, dzięki czemu wnętrze staje się jaśniejsze i bardziej przestronne. Pamiętaj również o tym, że im mniej widocznych uchwytów i ozdobników na meblach na wymiar z Katowic, tym lepiej - minimalistyczne rozwiązania sprawią, że kuchnia będzie wydawać się większa.

Odpowiednie oświetlenie – źródła światła, które rozjaśnią wnętrze

Dobrze dobrane źródła światła to kolejny klucz do sukcesu w optycznym powiększaniu kuchni. Staraj się unikać ciemnych zakamarków, które mogą sprawiać wrażenie ciasnoty. Zainwestuj w jasne oświetlenie punktowe, które rozjaśni całe pomieszczenie oraz lampy podszafkowe, które oświetlą blat roboczy. Wykorzystaj również naturalne światło - zdejmij ciężkie zasłony i zastąp je lekkimi firankami lub roletami.

Lustra jako dekoracje - odbicie dla większego efektu

Lustra to nie tylko praktyczny element wyposażenia każdego domu, ale także doskonały sposób na optyczne powiększenie przestrzeni. Umieszczone na ścianie czy drzwiach szafki, odbijają światło i sprawiają, że kuchnia wyda się większa. Możesz również zastosować lustrzane płytki czy szkło na ścianie w tle, co doda wnętrzu głębi i przestrzeni.

Minimalizm w dekoracjach - mniej znaczy więcej

Ostatni, ale nie mniej ważny sposób na optyczne powiększenie kuchni to zastosowanie zasady minimalizmu w dekoracjach. Unikaj przeładowania wnętrza bibelotami, nadmierną ilością mebli czy ciężkimi tkaninami. Postaw na prostotę i funkcjonalność - wybierz jedynie te przedmioty, które są Ci naprawdę potrzebne.

Wróć do bloga

Adres

ul. Wędkarska 15
43-514 Kaniów

Kontakt

Email: biuro@mdkuchnie.pl
Tel: +48 662 293 254